W malarni proszkowej Komet spełniamy oczekiwania jakościowe naszych klientów.

Malowanie proszkowe to nasza specjalność. Malarnia Komet wyposażona jest w automatyczną linię przystosowaną do malowania długich serii, jak również w kabiny manualne, odpowiednie do wykonania krótkich zleceń. Maksymalne wymiary standardowych elementów, które malujemy to: dł. 2,45 m. x szer. 0,70 m. x wys. 1,80 m. Zlecenia ponadgabarytowe: dł. max. do 10,00 m.

Nasze standardowe kolory

Do malowania używamy farb gładkich (mat, półmat i połysk) oraz strukturalnych (o drobnej i grubej strukturze). Stosujemy zarówno farby epoksydowe, jak i odporne na promieniowanie UV farby poliestrowe.

Szukasz innego koloru?

Malujemy również w innych kolorach, niż standardowe. Poznaj szczegóły dotyczące malowania proszkowego w dowolnym kolorze z palety barw RAL.

Malarnia proszkowa

Dysponujemy nowoczesną, automatyczną malarnią proszkową Ideal-Line, wyposażoną w: 3-stopniową myjkę kaskadową, suszarkę, piec do polimeryzacji, palniki, elektroniczne sterowanie procesowe, regulator temperatury. Kabiny pieca i suszarki pozwalają nam malować elementy o wymiarach:

wymiary długość szerokość wysokość
standardowe max. 2,45 m. max. 0,70 m. max. 1,80 m.
ponadgabarytowe 2,45 m.–10,00 m. max. 0,70 m. max. 1,80 m.

Wysoka jakość malowania

Przebieg procesu malowania wpływa na jakość powłoki. Profesjonalnie wykonujemy:

  • mechaniczne i chemiczne przygotowanie powierzchni (fosforowanie żelazem, płukanie) - odtłuszczenie elementów zwiększa przyczepność farby,
  • suszenie elementów w temperaturze do 120°C (utrzymanie czystej powierzchni),
  • nałożenie farby proszkowej metodą Tribo lub elektrostatyczną,
  • polimeryzacja w temperaturze 160°C – 230°C (utwardzenie powłoki).

Ocynk i korozja

Cynkowanie jest skutecznym sposobem ochrony elementów metalowych przed korozją. Ocynk wykorzystujemy jako warstwę podkładu, przed naniesieniem farby proszkowej (stosujemy ocynk ogniowy, galwaniczny oraz proszkowy) lub pozostaje on jedyną i zarazem widoczną warstwą powłoki. Przeciwieństwem cynkowania jest korodowanie. Korozja potrafi być piękna. W naszej ofercie produktów małej architektury ogrodowej znajduje się wiele skorodowanych artykułów.

Dodatkowe korzyści

W naszym przedsiębiorstwie wykonujemy kartonowe opakowania z 3 i 5-cio warstwowej tektury falistej. Realizując usługę malowania proszkowego oferujemy możliwość równoczesnego przygotowania pojedynczych lub zbiorczych opakowań, a także spakowania i skompletowania produktów na europaletach. Zapewniamy odpowiednie przechowanie pomalowanych elementów w hali magazynowej do czasu ustalonego odbioru. To nasze dodatkowe atuty.

Referencje

Rozpocznij współpracę

Jesteśmy sprawdzonym partnerem. Zrealizujemy Twoje zlecenie.