W dniu 15 października 2022 roku odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach.

Tytuł mistrza Polski zdobył Wojciech Przybylski (KOMET SP. Z O.O., Runowo), który liderował przez cały turniej i odniósł zdecydowane zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Krzysztof Szadkowski (VENANDI CHESS, Honoratka), a trzecie Grzegorz Fudalej (WORLD CLASS ENGINEERING TEAM SP. Z O.O., Ruda Śląska).

Czwarte miejsce w Mistrzostwach zajął Bartosz Przybylski (KOMET SP. Z O.O., Runowo), minimalnie przegrywając walkę o brązowy medal dodatkowym wartościowaniem.

Wojciech Przybylski (Prezes Zarządu Komet) odbiera puchar z rąk Dariusza Puchalskiego (Prezesa Zarządu DGCS). /fot. Maciej Sroczyński

Przedsiębiorcy rywalizowali w szachy Fischera, na dystansie 9 rund, rozgrywanych systemem szwajcarskim 10+3.

Należy dodać, że dla Komet Sp. z o.o. jest to już czwarty medal w historii Mistrzostw, w tym drugi złoty.